30.06.2019 intensywna niedziela

W niedzielę, 30.06.2019 nasza jednostka została wzywana do zdarzeń 3-krotnie.

O godzinie 13:20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Wiórek, gdzie w rzece Warta topiła się osoba. Niestety po mimo bardzo szybko podjętych działań, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

Po powrocie do bazy, ledwo zdążyliśmy odpocząć, gdy chwilę przed godziną 16 nasza syrena zawyła drugi raz. Zostaliśmy zadysponowani na ul. Hlonda w Poznaniu, gdzie ogień objął ponad 10 ha trawy. Z pożarem walczyło kilkanaście jednostek. Wysoka temperatura oraz wiatr sprzyjały szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.

 

Wieczorem o godzinie 21:32 zostaliśmy wezwani do jeszcze jednego pożaru trawy, tym razem na Starołece nad Wartą.

 

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia - Pożar ul. Hlonda, spotkała nas niespodzianka, w postaci utrudnionego przejazdu przez skrzyżowanie...

Material zdjęciowy: Łukasz Jachimowicz , OSP Poznań - Głuszyna

Materiał wideo: OSP Poznań - Głuszyna

30.06.2019 intensywna niedziela

W niedzielę, 30.06.2019 nasza jednostka została wzywana do zdarzeń 3-krotnie.

O godzinie 13:20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Wiórek, gdzie w rzece Warta topiła się osoba. Niestety po mimo bardzo szybko podjętych działań, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

Po powrocie do bazy, ledwo zdążyliśmy odpocząć, gdy chwilę przed godziną 16 nasza syrena zawyła drugi raz. Zostaliśmy zadysponowani na ul. Hlonda w Poznaniu, gdzie ogień objął ponad 10 ha trawy. Z pożarem walczyło kilkanaście jednostek. Wysoka temperatura oraz wiatr sprzyjały szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.

 

Wieczorem o godzinie 21:32 zostaliśmy wezwani do jeszcze jednego pożaru trawy, tym razem na Starołece nad Wartą.

 

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia - Pożar ul. Hlonda, spotkała nas niespodzianka, w postaci utrudnionego przejazdu przez skrzyżowanie...

Material zdjęciowy: Łukasz Jachimowicz , OSP Poznań - Głuszyna

Materiał wideo: OSP Poznań - Głuszyna

Copyright OSP Poznan - Gluszyna 2015