15.02.2019 MDP - wyjście do CPR

W dniu 15.02.2019 o godzinie 17, nasza drużyna MDP, wyruszyła w swoją pierwszą wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, czyli do miejsca, gdzie odbierane są połączenia z numerem 112.

Na wstępie, przedstawiono zakres funkcjonowania CPR, omówione zostały działania systemów teleinformatycznych, na których pracują operatorzy oraz przedstawione zostały statystyki połączeń.

Następnie udaliśmy się do sali, w której pracują operatorzy numeru alarmowego, aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda ich codzienna praca. Udało nam się zobaczyć proces przyjęcia zgłoszenia oraz powiadomienia odpowiednich służb.

Młodzież w małych grupach miała okazję porozmawiać z operatorami, którzy z miłą chęcią odpowiadali na każde zadane pytanie.

 

15.02.2019 MDP - wyjście do CPR

W dniu 15.02.2019 o godzinie 17, nasza drużyna MDP, wyruszyła w swoją pierwszą wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, czyli do miejsca, gdzie odbierane są połączenia z numerem 112.

Na wstępie, przedstawiono zakres funkcjonowania CPR, omówione zostały działania systemów teleinformatycznych, na których pracują operatorzy oraz przedstawione zostały statystyki połączeń.

Następnie udaliśmy się do sali, w której pracują operatorzy numeru alarmowego, aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda ich codzienna praca. Udało nam się zobaczyć proces przyjęcia zgłoszenia oraz powiadomienia odpowiednich służb.

Młodzież w małych grupach miała okazję porozmawiać z operatorami, którzy z miłą chęcią odpowiadali na każde zadane pytanie.

 

Copyright OSP Poznan - Gluszyna 2015