30.09.2017 Otwarcie nowej strażnicy

Ostatni dzień września 2017 roku to historyczna data w dziejach naszej jednostki OSP. W towarzystwie znamienitych gości, kolegów i koleżanek z pozostałych jednostek OSP, rodzin, przyjaciół oraz mieszkańców, dokonało się długo oczekiwane otwarcie naszej nowej remizy.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:30 od odegrania hejnału miasta Poznania, wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz podniesieniu flagi państwowej. Kolejno głos zabrał m.in. prezes naszej jednostki druh Marek Politowicz, wiceprezes druh Piotr Skarżyński, prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, komendant miejski PSP mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak oraz druh Ryszard Kamiński wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Poznaniu.

Następnie przyszedł czas na odznaczenia, decyzją Prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu odznakę wzorowy strażak otrzymał druh Kamil Skarżyński, Dawid Olszewski, Marcin Zięta oraz Piotr Andrzejewski. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał natomiast wiceprezes naszej jednostki druh Piotr Skarżyński. Decyzją zarządu naszej jednostki dodatkowy medal okolicznościowy otrzymali wszyscy członkowie OSP Poznań Głuszyna. Wyróżnione zostały też osoby spoza naszej jednostki, które w znaczący sposób przyczyniły się w powstanie nowego obiektu, wspierały jego budowę oraz pomagały nam w czasie budowy.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie obiektu, którego dokonali znamienicie goście na czele z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Otwarcie obiektu oznajmiło włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej w naszych pojazdach oraz uruchomienie syreny alarmowej. Kolejno zaproszeni goście dokonali wpisu w księdze pamiątkowej oraz na akcie oddania do użytku nowego obiektu.

Oficjalną część uroczystości zakończyło poświęcenie obiektu oraz błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Poznaniu ks. Jana Ciesiółka. Nie oznaczało to jednak końca całej imprezy, zaraz po zakończeniu oficjalnej części miał miejsce poczęstunek oraz zwiedzanie nowej remizy. W tym czasie odbyło się też wręczenie podziękowań dla naszego ,,głównego budowniczego” druha i zarazem wiceprezesa Piotra Skarżyńskiego, który odebrał z naszych rąk 3 prezenty w uznaniu za trud i czas jaki poświęcił dla całej naszej jednostkowej społeczności w trakcie budowy remizy. Okolicznościowe prezenty złożyli też na ręce prezesa i wiceprezesa OSP Poznań-Głuszyna przedstawiciele zaproszonych jednostek OSP oraz firmy BUDOPOL-Poznań - serdecznie dziękujemy.

Do końca roku w nowych murach naszej nowej remizy pojawi się też nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zabudowany zostanie przez firmę ISS Wawrzaszek. Mamy nadzieję, że nowa strażnica oraz nowy samochód pomogą nam jeszcze lepiej służyć i pomagać mieszkańcom naszej dzielnicy oraz naszego miasta. Na koniec pozostaje nam podziękować wszystkim uczestniczącym w sobotniej uroczystości za przybycie oraz poświęcony nam czas.

 

 

Materiał zdjęciowy i opis: Łukasz Jachimowicz

Materiał filmowy: Joanna Patalas

30.09.2017 Otwarcie nowej strażnicy

Ostatni dzień września 2017 roku to historyczna data w dziejach naszej jednostki OSP. W towarzystwie znamienitych gości, kolegów i koleżanek z pozostałych jednostek OSP, rodzin, przyjaciół oraz mieszkańców, dokonało się długo oczekiwane otwarcie naszej nowej remizy.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:30 od odegrania hejnału miasta Poznania, wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz podniesieniu flagi państwowej. Kolejno głos zabrał m.in. prezes naszej jednostki druh Marek Politowicz, wiceprezes druh Piotr Skarżyński, prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, komendant miejski PSP mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak oraz druh Ryszard Kamiński wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Poznaniu.

Następnie przyszedł czas na odznaczenia, decyzją Prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu odznakę wzorowy strażak otrzymał druh Kamil Skarżyński, Dawid Olszewski, Marcin Zięta oraz Piotr Andrzejewski. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał natomiast wiceprezes naszej jednostki druh Piotr Skarżyński. Decyzją zarządu naszej jednostki dodatkowy medal okolicznościowy otrzymali wszyscy członkowie OSP Poznań Głuszyna. Wyróżnione zostały też osoby spoza naszej jednostki, które w znaczący sposób przyczyniły się w powstanie nowego obiektu, wspierały jego budowę oraz pomagały nam w czasie budowy.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie obiektu, którego dokonali znamienicie goście na czele z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Otwarcie obiektu oznajmiło włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej w naszych pojazdach oraz uruchomienie syreny alarmowej. Kolejno zaproszeni goście dokonali wpisu w księdze pamiątkowej oraz na akcie oddania do użytku nowego obiektu.

Oficjalną część uroczystości zakończyło poświęcenie obiektu oraz błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Poznaniu ks. Jana Ciesiółka. Nie oznaczało to jednak końca całej imprezy, zaraz po zakończeniu oficjalnej części miał miejsce poczęstunek oraz zwiedzanie nowej remizy. W tym czasie odbyło się też wręczenie podziękowań dla naszego ,,głównego budowniczego” druha i zarazem wiceprezesa Piotra Skarżyńskiego, który odebrał z naszych rąk 3 prezenty w uznaniu za trud i czas jaki poświęcił dla całej naszej jednostkowej społeczności w trakcie budowy remizy. Okolicznościowe prezenty złożyli też na ręce prezesa i wiceprezesa OSP Poznań-Głuszyna przedstawiciele zaproszonych jednostek OSP oraz firmy BUDOPOL-Poznań - serdecznie dziękujemy.

Do końca roku w nowych murach naszej nowej remizy pojawi się też nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zabudowany zostanie przez firmę ISS Wawrzaszek. Mamy nadzieję, że nowa strażnica oraz nowy samochód pomogą nam jeszcze lepiej służyć i pomagać mieszkańcom naszej dzielnicy oraz naszego miasta. Na koniec pozostaje nam podziękować wszystkim uczestniczącym w sobotniej uroczystości za przybycie oraz poświęcony nam czas.

 

 

Materiał zdjęciowy i opis: Łukasz Jachimowicz

Materiał filmowy: Joanna Patalas

Copyright OSP Poznan - Gluszyna 2015