Aktualności 2023

Przekazanie sprzętu do ratownictwa wysokościowego od firmy Amazon

Przekazanie sprzętu do ratownictwa wysokościowego od firmy Amazon

W środę 20.09.2023r. nastąpiło przekazanie sprzętu do ratownictwa wysokościowego od firmy Amazon. Na wyposażeniu plecaka znajduje się: – kask ochronny, – urządzenie samozaciskowe, – linka z amortyzatorem, – szelki bezpieczeństwa. Dziękujemy firmie Amazon za ponowne wsparcie naszej jednostki. Otrzymany sprzęt znacznie wpłynie na bezpieczeństwo strażaków podczas zdarzeń wymagających pracy na wysokości.
Montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż instalacji fotowoltaicznej

W sierpniu br. dzięki dofinansowaniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na naszej remizie pojawiła się nowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,2 kW. Instalacja składa się m. in. z 13 modułów monokrystalicznych firmy JINKO o mocy znamionowej 400 W, falownika trójfazowego firmy FOXess o mocy znamionowej 5 kW oraz zabezpieczeń. Dostawcą i […]
27.05.2023 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

27.05.2023 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

W sobotę 27.05.2023 na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 7 odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 145 – lecia Poznańskiej Zawodowej Straży Pożarnej. Nasz druh Adam Patalas był nominowany do nagrody Najlepszy Strażak Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Poznania.
Nowość: Mapa wyjazdów

Nowość: Mapa wyjazdów

Na naszej stronie internetowej ukazała się nowość – MAPA WYJAZDÓW – na której zaznaczane są wszystkie wyjazdy, w których braliśmy udział.Dzięki mapie, można zobaczyć w jakim rejonie działaliśmy, krótki opis oraz jakie SiS brały udział w zdarzeniu.Mapa dostępna jest w podsumowaniu wyjazdów.