Przyjazd nowego wozu ratowniczego

Aktualności 2021

Czwartek 7-go stycznia 2021 roku, to kolejna historyczna data w dziejach naszej OSP. Przedpołudniem do naszej remizy dotarł nowy wóz, który został zakupiony z środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Jest to drugi w historii OSP Poznań-Głuszyna, fabrycznie nowy samochód.

Tym razem lekki pojazd ratownictwa technicznego (SLRt) wraz z wyposażeniem do ratownictwa wodnego oraz agregatem wysokociśnieniowym wodno-pianowym ze zbiornikiem wody o pojemności 200 litrów oraz środka pianotwórczego.

Samochód został zabudowany na podwoziu o DMC 3,5 tony marki Renault Master. Może przewieźć 6 strażaków-ratowników (w tym kierowca i dowódca). Za dostarczenie wozu oraz wykonanie jego zabudowy, odpowiedzialna była firma P.W. BIBMOT BIK Sp. J. z Mielca. Firma ta, była również odpowiedzialna za wykonanie mocowania sprzętu ratowniczego, który został dostarczony do siedziby producenta przez naszą jednostkę pod koniec ubiegłego roku, w trakcie odbiorów samochodu. W dniu dzisiejszym przedstawiciele firmy dostarczyli samochód do naszej jednostki oraz przeszkoli pierwsza grupę naszych druhów z zakresu obsługi pojazdu.

Obecnie pojazd oczekuje na doposażenie w kolejny zakupiony sprzęt ratowniczy, zapoznanie się z nim kierowców naszej jednostki oraz dalsze szkolenia kolejnych druhów z zakresu jego obsługi. Po zakończeniu szkoleń, doposażeniu oraz załatwieniu wszelkich spraw formalnych, pojazd zostanie włączony do podziału bojowego OSP Poznań – Głuszyna i zacznie wyjeżdżać do działań ratowniczych.

Szczegółowy opis wyposażenia ratowniczego wraz z jego umiejscowieniem, przedstawimy w kolejnym wpisie, zaraz po doposażeniu pojazdu.