03.03.2022 transport darów na Ukrainę

Aktualności 2022

Poznań – Korczowa – Poznań  

To były ponad 24 godziny intensywnego działania, blisko 1500 kilometrów, 8 osób, 4 samochody i kilkaset kartonów z darami.


Tak w skrócie wyglądał wczorajszy wyjazd naszych strażaków i pracowników firmy Partner Exhibitions Stands z transportem darów na Ukrainę. W ciągu zaledwie 5 dni udało uzbierać, skompletować i spakować ,,wszystko’’ co obecnie potrzebne jest najbardziej na Ukrainie objętej wojną. Zwieńczeniem był transport darów, który z Poznania wystartował o godzinie 07:00 i dotarł na przejście graniczne w Korczowej około 16:00 w dniu 03.03.2022 r., gdzie został odebrany przez stronę ukraińską późnym wieczorem. Dary trafią m. in. w okolice Lwowa, ale też i w miejsca objęte obecnie starciami wojsk.


Dodatkowo w trakcie rozładunku darów na przejściu granicznym, reszta naszych druhów pojawiła się w punkcie pomocy dla uchodźców: Świetlica Wiejska w Korczowej oraz Centrum Handlu i Magazynowania Korczowa Dolina – Hala Kijowska, gdzie choć minimalnie udało się pomóc działającym tam służbom oraz skoordynować transport 3 osób do Poznania oraz 3 kolejnych osób do Wrocławia.


To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie Państwa hojność oraz pomoc wielu osób (nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj każdego z osobna), za którą serdecznie dziękujemy


Dziękujemy również wszystkim służbom, z którymi współpracowaliśmy na miejscu.
 

Mimo zmęczenia myślimy już o powrocie na granicę z kolejną pomocą.