28.01.2024 – 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualności 2024 Główna - nowe

W niedziele 28-go stycznia br. nasza jednostka po raz kolejny w ostatnich latach zagrała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, podczas 32. Finału, który odbywał się pod hasłem „Płuca po pandemii’’.

Podobnie jak w latach ubiegłych, z kolegami i koleżankami oraz ich czworonożnymi ratownikami z OSP Poznań – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, wspieraliśmy Sztab Politechniki Poznańskiej, który jest trzecim największym w kraju. Dodatkowo w tym roku z innymi służbami – m. in. Wielkopolską Policją, Inspekcją Transportu Drogowego, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Służbą Celną Skarbową, stworzyliśmy miasteczko służb mundurowych tuż przy Galerii Handlowej Posnania.

Na wszystkich chętnych czekał szereg atrakcji i specjalistycznego sprzętu, z którym można było się zapoznać. Nie zabrakło też cennej wiedzy – działań z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa. W ciągu zaledwie kilku godzin, do naszej puszki trafiło ponad 2 tysiące złotych, natomiast cały sztab Politechniki Poznańskiej i jego wolontariusze, zebrali blisko 700 tys. – serdecznie dziękujemy !

Dziękujemy też za spotkania z Wami, rozmowy, wspólne zdjęcia i spędzony razem czas Do zobaczenia za rok podczas 33. Finału WOŚP !

Materiał zdjęciowy: OSP Poznań – Głuszyna