10.10.2023 Przekazanie łodzi ratowniczej

Aktualności 2023

W dniu 10.10.2023 o godzinie 18:30 w naszej remizie odbyło się uroczyste przekazanie łodzi ratowniczej pozyskanej ze stanu Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli m. in. :

  • Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Jarosław Zamelczyk,
  • Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu – st. bryg. Damian Jankowiak,
  • Poseł na Sejm RP – Pan Bartłomiej Wróblewski,
  • Przewodnicząca Zarządu Osiedla Głuszyna – Pani Marzena Moryson-Patalas.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości – kpt. Marka Paczkowskiego, meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosławowi Zamelczykowi. Kolejno głos zabrali wszyscy znamienici goście oraz Prezes OSP Poznań-Głuszyna – dh. Piotr Skarżyński, który podziękował za pomoc w pozyskaniu i przekazanie łodzi do naszej jednostki.

Całość zakończyło uroczyste symboliczne przekazanie łodzi wraz z kluczykami, dokonane przez obu Komendantów oraz Posła Bartłomieja Wróblewskiego. Nie zabrakło także wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz poczęstunku.

Przekazana łódź ratownicza, do tej pory służyła w strukturach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży. Obecnie czeka ją ,,przystosowanie” do wprowadzenia do podziału bojowego naszej OSP. Nasi druhowie zapoznają się natomiast z jej specyfikacją oraz obsługą. Warto wspomnieć, że w pierwszym półroczu 2023 roku, ponad 10 druhów z naszej OSP, przeszło szkolenie i uzyskało stopień sternika motorowego – były to pierwszej przygotowania do zwiększenia potencjału bojowego naszej jednostki poprzez doposażenie jej w łódź ratowniczą. Przekazana łódź pozwoli jeszcze sprawniej podejmować działania z zakresu ratownictwa wodnego.

Materiał zdjęciowy: OSP Poznań – Głuszyna