07.05.2016 Powiatowy Dzień Strażaka

Aktualności 2016

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się 07.05.2016 w podpoznańskim Kórniku. Na kórnicki rynek przybyło wielu strażaków zawodowych jak i ochotników. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta Poznań i Kórnik. Składali Oni strażakom, najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz podziękowania za włożony trud i poświęcenie podczas pełnienia służby.

Tego dnia wręczone zostały awanse na kolejne stopnie służbowe oraz odznaczenia i wyróżnienia. W tym roku, druh Kamil Skarżyński, strażak z naszej jednostki otrzymał nagrodę „Najlepszy Strażak OSP miasta Poznania” oraz został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Poznania za przeprowadzoną akcję uratowania życia mężczyzny w Karpaczu. Nagrodę „Strażaka Roku” otrzymał asp. Piotr Heliasz z JRG 5. Serdeczne gratulacje !

Po zakończeniu uroczystości udaliśmy się na festyn do Kamionek, gdzie świętowaliśmy 70-lecie powstania naszej zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kamionki. Na miejscu nie zabrakło pysznej strażackiej grochówki, którą sami przygotowali oraz innych pysznych przekąsek. Dla najmłodszych przygotowane były gry i zabawy oraz dmuchane trampoliny, zjeżdżalnie w postaci wozu strażackiego. Całej imprezie towarzyszył DJ, który przygrywał dla umilenia atmosfery. Na miejscu wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić wozy strażackie, zapoznać się ze sprzętem, a także porozmawiać ze strażakami o wykonywanej pracy. Na koniec nie zabrakło także zabawy z wodą dla przybyłych dzieci, podczas której świetnie się bawili, a najtwardsi nie zostawili na sobie suchej nitki.

Pragniemy raz jeszcze podziękować jednostce OSP Kamionki za zaproszenie na obchody ich święta oraz życzymy im samych radosnych chwil w służbie społeczeństwu na rzecz ratowania życia i mienia – tylu powrotów co wyjazdów życzą Druhowie i Druhny z OSP Poznań Głuszyna !

Materiał zdjęciowy: Michał Kierzkowski, Marcin Zięta, Łukasz Jachimowicz