Podsumowanie roku 2017

Aktualności 2018

Rok 2017 dla naszej jednostki był bardzo intensywny. Braliśmy udział w 137 interwencjach na terenie Miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego, z których:

– 107 to miejscowe zagrożenia (wypadki, owady błonkoskrzydłe, wiatrołomy, plamy oleju i inne);
– 23 to pożary;
– 7 fałszywe alarmy.

Przeprowadziliśmy również cykl szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego i technicznego przy współpracy z OSP Puszczykowo, a także dzięki uprzejmości ENEA Poznań szkolenia energetycznego. Z początkiem roku zgodnie z tradycją wzięliśmy udział w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego udało się nam zebrać 9277,11 zł. Otrzymaliśmy również kwotę ponad 2600 zł z akcji 1% za co gorąco dziękujemy !

W kolejnym miesiącu udało nam się pozyskać ponton wraz 40 konnym silnikiem spalinowym, który przekazała nam Komenda Miejska PSP w Poznaniu.

W kwietniu oficjalnie został przekazany do użytkowania zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego firmy Holmatro, rozpieracz kolumnowy firmy Lukas oraz pneumatyczny zestaw ratowniczych poduszek podnoszących wraz z osprzętem.

W maju na zaproszenie Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Miasta Poznania udaliśmy się na Drzwi Otwarte WZKiB, podczas których przekazywaliśmy istotną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pod koniec tego miesiąca 3 naszych strażaków ukończyło szkolenie podstawowe w zawodzie strażak, które zdobywali w trybie skoszarowanym przez 6 miesięcy. Nasi druhowie odbyli cykl szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego.

Czerwiec minął pod znakiem wielu wyjazdów na działania prewencyjne do szkół i przedszkoli. Spotkania dotyczyły głównie bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Na budowie naszej nowej strażnicy trwały ostatnie szlify. Zamontowano między innymi podziemne zbiorniki na wodę deszczową, wyłożono kostkę brukową na placu manewrowym oraz chodnikach.

Lipiec był miesiącem szkoleń m.in. szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego wraz z OSP Puszczykowo dodatkowo druh Bartłomiej ożenił się z swoją życiową wybranką Katarzyną. Strażacy z naszej OSP zapewnili piękną bramę weselną.

Kolejny miesiąc to między innymi rozstrzygnięcie przetargu, który dotyczył zakupu nowego GCBA dla naszej jednostki. W tym miesiącu odnotowaliśmy 22 wyjazdy do zdarzeń.

Wrzesień był dla nas miesiącem szczególnym. Wszystko przez oficjalne otwarcie naszej nowej strażnicy. Wstęgę na nowej remizie przeciął m.in. Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Dodatkowo zorganizowaliśmy zbiórkę krwi wspólnie z Grupą Motocyklową „Kruk” oraz Klub HDK PCK Błękitna Kropelka. Dzięki sponsorom otrzymaliśmy między innymi nowy komplet szelek asekuracyjnych oraz gumowe mostki przejazdowe.

Październik to między pierwszy wyjazd do pożaru z naszej nowej siedziby. Nad Poznaniem przeszła potężna wichura, nasi strażacy usuwali skutki tej burzy przez kilka dni. Nasze zastępy łącznie interweniowały 25 razy.

Następny miesiąc to między innymi udział w zabezpieczeniu imienin ulicy św. Marcin w Poznaniu. Wizyta w zakładzie produkcyjnym firmy WISS, gdzie „rodziło” się nasze nowe auto. Wyjeżdżaliśmy do zdarzeń 8 razy.

Grudzień to odbiór naszego nowego ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego, oddanie Hołdu Powstańcom Wielkopolskim, a także miesiąc podsumowujący kończący się rok. Dzięki środkom finansowym z UM Poznań, Nadleśnictwa Babki oraz Rady Osiedla Głuszyna w Poznaniu, pozyskaliśmy aparaty oddechowe FENZY, radiostacje nasobne, sprzęt oświetleniowy, a także pralkę i stoły do Sali szkoleniowej.

Uważamy ten rok za bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc i wsparcie.